Wycieczka do Ogrodu Botanicznego z projektu unijnego

Uczniowie, którzy uczęszczali w tym roku szkolnym na zajęcia przyrodnicze i nie tylko, pojechali na wycieczkę do  Ogrodu Botanicznego w Powsinie.  Oglądaliśmy wiele ciekawych roślin z różnych stron świata, m.in.  bugenwille, kaktusy, różaneczniki, palmy, hibiskusy, drzewa cytrusowe.  W szklarni spotkaliśmy także świnki morskie i ptaki ciepłych środowisk. Przy szklarni pięknie pachniały kwitnące dzikie róże. Widzieliśmy wiele drzew iglastych i liściastych rosnących w ogrodzie. Mogliśmy spacerować z przewodnikiem alejkami, otoczonymi pięknymi drzewami i roślinami zielnymi. Na koniec wspinaliśmy się po skałach, które były namiastką gór. W drodze powrotnej z ogrodu botanicznego mogliśmy delektować się hamburgerami, frytkami i innymi kanapkami z McDonalda, gdzie spotkała nas deszczowa nawałnica. Wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy do Okuniewa.

Autor: p.B.Podgórska