I Międzyszkolny Turniej Siatkówki Mixtów

24.05.2018 r. (czwartek) w ZSP w Okuniewie, odbył się I Międzyszkolny Turniej Siatkówki Mixtów o Puchar Dyrektora ZSP w Okuniewie. W ciągu roku szkolnego turniejów siatkówki rozgrywanych jest sporo, ale w tym przypadku kluczowym słowem jest słowo „Mixt”. W każdym zespole na boisku musiały przebywać przynajmniej dwie dziewczyny, a to jest swego rodzaju nowość. Za organizację odpowiadał nowy nauczyciel wychowania fizycznego w Okuniewie Michał Parszewski. Każdy zespół miał zagwarantowaną wodę i różnego rodzaju przekąski, ale i trenerzy nie mogli narzekać na złe przyjęcie. Najważniejsza była jednak frekwencja, która dopisała fantastycznie. Okuniew gościł: SP 2 Sulejówek, SP 4 Sulejówek, dwa zespoły SP Halinów, SP Cisie oraz SP Brzeziny. Okuniew wystawił dwa składy, czyli razem mieliśmy 8 zespołów, które rywalizowały w dwóch grupach, „każdy z każdym”. W dalszej części (półfinały, mecz o 3.miejsce, finał) grały dwie najlepsze drużyny w swoich grupach. Oba swoje półfinały zdecydowanie wygrały zespoły SP 4 Sulejówek oraz SP Halinów I. Drużynom z Okuniewa i SP Halinów II przypadło powalczyć o 3 miejsce.

Emocji nie brakowało. Pierwszego seta wygrali gospodarze i byli bardzo blisko zwycięstwa w całym spotkaniu, bo w końcówce drugiego seta wygrywali 3 punktami. Jednak finisz drugiej części pojedynku należał do gości i zrobiło się 1-1 w setach. Trzecia, decydująca odsłona należała do ekipy z Halinowa i to oni cieszyli się z 3- go miejsca.

Nie mniej emocjonująco było w finale. Już faza grupowa, gdzie SP 4 Sulejówek i SP Halinów I miały okazję się spotkać, pokazała że są to faworyci całego turnieju. W grupie gładko wygrała drużyna z Sulejówka, nie oddając żadnego seta rywalowi. Finał jednak zawsze rządzi się swoimi prawami. Dochodzą nerwy i emocje sięgają zenitu. Tę potyczkę psychologiczną lepiej wytrzymali zawodnicy i zawodniczki z Halinowa i to oni zwyciężyli w finale 2-1 oraz w całym turnieju!!!

Organizator przewidział nagrody indywidualne- MVP turnieju. I tak najlepszą zawodniczką okazała się Marta Wojtan (SP 4 Sulejówek), a najlepszym zawodnikiem Grzegorz Parol (SP Halinów).

Był pot, wielka radość, łzy szczęścia, czyli wszystko czego potrzeba podczas rywalizacji. Dyrekcji ZSP w Okuniewie oraz organizatorowi dziękujemy za emocje, których dostarczył turniej, a wszystkim zespołom za udział i przybycie. Miejmy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Autor: p. Michał Parszewski