Wycieczka przedszkolaków z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia dziecka cztery grupy przedszkolne: Papużki, Żyrafki, Słoniki i Tygryski wybrały się na wycieczkę autokarową do agroturystyki w miejscowości Głęboczyca. Dzieci przeniosły się do Zaczarowanego lasu, do którego mogły wejść przechodząc przez „Czarodziejską szafę”, wypowiadając magiczne zaklęcie. Podczas wycieczki, przedszkolaki zobaczyły scenografie ze znanych bajek: „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek”, „Siedmiu krasnoludków i Królewna Śnieżka” oraz „Kraina Lodu”. Ponadto na dzieci czekały inne ciekawe atrakcje: dojenie sztucznej krowy, leśny labirynt, układanie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, połów drewnianych rybek, kopalnia złota. Przedszkolaki poznały również ciekawostki na temat rodziny pszczół i dowiedziały się, jak powstaje miód. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem z kiełbaskami.

Autor: Wychowawcy grup