Wycieczka "Pingwinków" do Biblioteki Publicznej

W zeszłym tygodniu grupa Pingwinków rozmawiała o książkach i książeczkach, o tym co w nich znajdziemy i gdzie je możemy znaleźć. Z tego powodu przedszkolaki wybrały się na spacer do Biblioteki Publicznej w Okuniewie. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o książeczkach znajdujących się w bibliotece i o pracy bibliotekarza. Dowiedziały się, co należy zrobić aby wypożyczyć książeczkę do domu oraz wysłuchały ciekawej historii o słoniu o imieniu ”Elmer”. Z ciekawością śledziły losy niezwykłego słonia w kratkę i oglądały kolorowe obrazki. Później przedszkolaki mogły same pooglądać różne książki i odkrywać, jak bardzo są ciekawe.

Mamy nadzieję, że wielu przedszkolaków wróci do biblioteki wraz z rodzicami, by wypożyczyć książeczkę do domu.

Autor: M. Orzechowska