VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 28 września po raz pierwszy w naszej szkole zorganizowaliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia, który odbył się po hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!".

Cała akcja rozpoczęła się już w poniedziałek 24 września, kiedy to na ścianach górnego korytarza zaczęły się pojawiać plansze z przykładami do powtarzania tabliczki mnożenia, jak również sprytne sposoby mnożenia w pamięci. W piątek o godz. 8:00 odbył się apel, podczas którego p.B.Magdziarz - organizator akcji, omówiła zasady finału. Otóż przez cały dzień podczas przerw każdy chętny mógł podejść do stanowiska przy którym siedziały komisje egzaminacyjne złożone z uczniów klas czwartych i wylosować sobie zadania. Na odpowiedź była tylko minuta! Do egzaminu przystąpiło 83 uczniów z klas 4-8 SP i III gimnazjum, a certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia uzyskało 78% przepytanych osób. "Tabliczkową wiedzą" pochwaliły się również dwie nauczycielki.

VIII Dzień Tabliczki Mnożenia okazał się fajną zabawą dla wszystkich, choć taka zamian ról była dla starszych bardzo stresująca. Niektórzy musieli do egzaminu podchodzić dwukrotnie!

Autor: p.B.Magdziarz