Pluszowe Misie w grupie Papużek

Dnia 23 listopada 2018r. grupa Papużki obchodziła Dzień Pluszowego Misia. Ten dzień był pełen uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i koleżankom. Podczas zajęć słuchaliśmy piosenek i opowiadań o misiach a także sami wykonaliśmy misiowe maski. Z okazji święta starszaki otrzymały słodkie niespodzianki i spróbowały misiowego przysmaku.

Tego też dnia rozpoczęliśmy w naszej grupie projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jest to ogólnopolski projekt rozwijania czytelnictwa i współpracy między przedszkolami. Wybraliśmy misia „Grzesia”, który będzie wędrował od domu do domu przedszkolaków z dzienniczkiem „pod pachą”, w którym dzieci narysują ilustrację do przeczytanej przez rodziców bajki lub opowiadania. Jako pierwszy zabrał do domu misia - Piotruś, to on zaopiekuje się na kilka dni pluszowym gościem. Projekt ten zainaugurował wspólną akcję czytania w grupie oraz w domach rodzinnych.

Autor: K. Krupa, E. Szczepańska