Pluszowy Miś u "Pingwinków"

Mały czy duży, z kokardką czy z czapeczką – każdy miś nieodłącznie kojarzony jest z dzieciństwem, bo przecież każdy z nas posiadał kiedyś swojego ulubionego misia! Także dzieci z grupy Pingwinki mają swoje ulubione pluszaki, które przyniosły do przedszkola by wspólnie uczcić ich święto.

Obchody dnia Pluszowego Misia dzieci rozpoczęły od poznania historii pluszowej maskotki oraz przypomnienia sobie rożnych misiów z bajek i nie tylko. Przedszkolaki opowiadały o kolorach misiów, układały misiowe puzzle, zaśpiewały piosenkę o niedźwiadku i odtańczyły taniec małych misiów. Następnie zaprosiły swoje maskotki na spacer po sali oraz na chustę animacyjną – trampolinę. Zmęczone zabawą misie dzieci ululały na chuście. Za troskliwą opiekę nad swoimi ulubieńcami dzieci otrzymały pamiątkowy medal Przyjaciela Pluszowego Misia.

Po wyczerpującej i pełnej wrażeń zabawie przyszedł czas na obejrzenie bajki z misiem w roli głównej oraz słodki poczęstunek w postaci soczku i Misia – Lubisia, za  który bardzo dziękujemy Rodzicom.

Autor: M. Orzechowska