Czyste przedszkolaki - zajęcia z panią pielęgniarką i panem pielęgniarzem

Tygryski podczas tygodniowego tematu "Czyste przedszkolaki" zgłębiły tajniki pracy pielęgniarki Pani Katarzyny i pielęgniarza Pana Kamila - rodziców Kai, którzy pracują w szpitalu. W ramach tego spotkania dzieci miały okazję poznać różnego rodzaju sprzęt medyczny, który na co dzień potrzebny jest do pracy: ubranie ochronne, strzykawki, wenflony, maseczki, kroplówki i elektrody. Pani Kasia przypomniała dzieciom o tym, jak ważne jest mieć zawsze czyste ręce i kiedy trzeba je myć. Nadmieniła również, że jest to bardzo ważne podczas pracy w szpitalu, a szczególnie podczas operacji, gdzie muszą panować sterylne warunki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały przekazywanych informacji. Serdecznie dziękujemy Państwu Sienniak za przybycie, mile spędzony czas, za podzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, a przede wszystkim za cierpliwość i dobre rady.

Autor: K. Płochocka, M. Wyganowska