Powitanie Wiosny w grypie Żyrafki

„Czym powitać cię wiosenko, gdy zielona wracasz znów,

Chyba tańcem i piosenką, bo to milsze jest od słów”

Przyjście nowej pory roku- wiosny jest doskonałą okazją do tego, by uzmysłowić dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie ze sobą budząca się do życia przyroda. W naszej grupie przygotowania do pożegnania zimy i powitania wiosny zaczęły się kilka dni wcześniej. Przygotowaliśmy nasz zielony kącik, tworzyliśmy wiosenne prace plastyczne i wspólnie zrobiliśmy Marzannę.

21 marca 2019 wspólnie świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Bardzo zielono zrobiło się w naszej sali, a to za sprawą strojów dzieci i pań. Po śniadaniu na dzieci czekała niespodzianka- paczka. Znajdował się w niej list od Pani Wiosny w którym przekazała zadania do wykonania przez przedszkolaki. Musieliśmy zaśpiewać piosenkę, zaznaczyć pogodę, nakarmić głodną żabkę, rozpoznać ptaka, który przylatuje do nas wiosną i udekorować suknię Pani Wiosny.

Na koniec pożegnaliśmy Marzannę i… dzieci zgodnie stwierdziły, iż wiosna już do nas przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre J

Autor: p. M. Rutkowska