Światowy Dzień Wody w przedszkolu

Od 26 lat 22 marca jest Światowym Dniem Wody.  Z tej okazji dzieci z grupy Papużek, Słoników i Rybek uczestniczyły w spotkaniu z pracownikami Zakładu Komunalnego w Halinowie,  którzy przygotowali wyjątkowe zajęcia.

Na początku przypomniano o konieczności i sposobach oszczędzania wody, potem zaprezentowano doświadczenia z udziałem dzieci, mające na celu eksperymentowanie oraz  poznawanie właściwości tej niezastąpionej cieczy. Zafascynowane przedszkolaki bardzo chętnie nalewały, wyciskały i mieszały, czego efektem były kipiące,  kolorowe mikstury. Na koniec zaszczyciła nas swoją obecnością piękna, zielona żaba, która, jak sama  twierdzi, uwielbia  pluskać się w czystej, krystalicznej  wodzie, o którą z pewnością będą dbały przedszkolaki.

Takie zajęcia na długo zostaną w pamięci dzieci. Dziękujemy serdecznie.

Autor: p. A. Stankowska - Cieśluk