Dbamy o ząbki – spotkanie z higienistką stomatologiczną w grupie Rybek

W ostatnim czasie rozmawialiśmy na temat szeroko pojętego dbania o zdrowie. Jednym z tematów, który zainteresował dzieci szczególnie było dbanie o zęby. Wszystko to za sprawą wizyty pani, która jest higienistką stomatologiczną. Mama Mai opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz o tym, jak ważne jest dbanie o zęby. Przypomniała o zdrowych nawykach żywieniowych, dzięki którym ząbki będą dłużej zdrowe oraz o prawidłowej higienie, która sprawi, że będą wyglądały  jak prawdziwe perły. Jednak szczególną uwagę dzieci przykuła pewna niezwykle rzadko widywana rzecz -  mianowicie  model ludzkiej szczęki. To za pomocą niego Pani Renata zademonstrowała, jak należy prawidłowo myć zęby. Po części teoretycznej nadszedł czas na wykorzystanie wiedzy w praktyce. Wtedy dzieci pod okiem specjalisty dokładnie wyszorowały swoje ząbki . Na koniec, jak na zajęcia o zębach przystało, dzieci pomalowały pastą kontury zębów na znak, że zawsze będą dbały o ich zdrowie.

Taka lekcja przyda się na całe życie. Dziękujemy serdecznie.

Autor: p. A. Stankowska - Cieśluk