Spotkanie z muzyką

We wrześniu odbyło się pierwsze, z cyklu Spotkań z muzyką, wydarzenie pt. „Wędrówki gitary”. Podczas koncertu zapoznano dzieci z budową i brzmieniem gitary oraz zaprezentowano wiele znanych utworów muzycznych, m.in.: „Taniec kubański”, „Buleviję” – flamenco,  „Andaluzę”.  Dzieci miały okazję pokołysać się i potańczyć w rytm muzyki, przy której nie sposób było siedzieć nieruchomo. Ale była też sposobność  towarzyszenia  gitarzyście podczas wykonania jednego z utworów na instrumentach perkusyjnych, z której wielu skorzystało . Przedszkolaki pokazały, że można dobrze bawić się przy dźwiękach muzyki poważnej.

Zasłuchane smyki  poznały  także  malutką „siostrę” gitary – ukulele, z towarzyszeniem którego zaśpiewały znaną dziecięcą piosenkę „Kundel bury”. To spotkanie przyniosło wiele ciekawych doznań.

Autor: p. A. Stankowska-Cieśluk