Światowy dzień chleba w grupie Pingwinki

16 października obchodzimy Światowy dzień Chleba. Do produkcji prawdziwego pieczywa nie potrzeba nic więcej niż trzy składniki – woda i mąka – z których powstaje zakwas, oraz sól. Jednak w dzisiejszych czasach w każdej piekarni możemy spotkać wiele rodzajów pieczywa, jasnych i ciemnych, okrągłych, podłużnych i rogali, z różnymi dodatkami – słonecznikiem, dynią, sezamem, śliwkami czy żurawiną.

Przedszkolaki z grupy Pingwinki dowiedziały się, jak przebiega proces powstawania pieczywa – „Od ziarenka do bochenka”, obejrzały film dotyczący produkcji pieczywa. Bawili się w „Mało nas do pieczenia chleba…”.Na koniec każdy przedszkolak mógł powąchać i spróbować różnych rodzajów świeżutkiego pieczywa. Część dzieci przyznała, że po raz pierwszy próbowała ciemnego pieczywa – i było pyszne!!!

Autor: p. M. Orzechowska