EGZAMIN 8 KLASY W SZKOLE PODSTAWOWEJ W OKUNIEWIE

W dniach od 16 – 18 czerwca 2020r uczniowie 8 klasy zdawali egzamin, który jest na zakończenie nauki w szkole podstawowej. W tym roku był szczególny – zagrożenie koronawirusem nałożyło na uczniów i nauczycieli dodatkowe czynności. Wszyscy stanęli na wysokości zadania i w maseczkach stawili się w określonych grupach w szkole. Nie obyło się bez kontroli – pomiar temperatury ciała, dezynfekcja rąk i zachowanie odległości to był obowiązek wszystkich. Zestresowani czekali na korytarzu przed salami egzaminacyjnymi. Gdy już byli w salach na wylosowanych miejscach, gdy już otrzymali arkusze zadań, pierwszy stres odchodził, a w głowach pojawiały się wiadomości, które przelali na papier w odpowiedziach. Zdecydowana większość uczniów pracowała wytrwale przez cały wyznaczony czas. To był ich pierwszy poważny egzamin, który zaważy teraz na dostaniu się do wybranych szkół ponadpodstawowych. Jako wychowawca, jestem z nich dumna, poradzili sobie, egzaminy przebiegły bez zakłóceń. Pozostaje mi tylko życzyć jak najlepszych wyników egzaminów i wyboru wymarzonych szkół, aby mogli realizować swoje plany i marzenia.

Autor: p. Barbara Podgórska - wychowawca kl. 8