15 Maja Dzień Polskiej Niezapominajki

Od 2002 roku, zawsze w maju, obchodzimy święto, które swoją nazwę zawdzięcza właśnie tym kwiatom. Obchody Dnia Niezapominajki zapoczątkował redaktor Programu I Polskiego Radia – Andrzej Zalewski. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i przypominamy o potrzebie jej ochrony. W tym roku szkolny Dzień Niezapominajki przypadł na 16 maja, w poniedziałek. Gospodarzami były klasy IV i VI wraz ze swoimi wychowawczyniami, panią Barbara Podgórską i panią Zofia Kruszewską. Klasa IV przygotowała montaż słowno – muzyczny pt. „Strofy pachnące żywicą” dla uczniów z klas 1-3 edukacji wczesnoszkolnej. Tematem wierszy i przekazanych informacji był las, jego występowanie i znaczenie dla człowieka.

Klasa 6 przygotowała prezentację na temat zasad ekologii na co dzień.

Uczniowie  wykorzystali wykonane przez siebie zdjęcia  krajobrazu  Okuniewa i okolic. Przedstawili również  przykłady niewłaściwych zachowań mieszkańców np.  zaśmieconego lasu.

Uczniowie klas 5-6 SP oraz I-III gimnazjum wzięli udział w  quizie ekologicznym, zagrali  w kalambury odgadując przysłowia i powiedzenia na temat przyrody  oraz zaprezentowali popularne piosenki o zwierzętach i roślinach.

Wszystkie klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy a zdobyte punkty odebrali w formie cukierków.

Mamy nadzieję, że wiedza i świadomość ekologiczna naszych uczniów wzrosła.

Autor: Zofia Kruszewska, Barbara Podgórska