Jak nie czytam... Jak czytam!!!

Akcja masowego czytania miała miejsce 10.06.16r. o godz. 10:00 w sali gimnastycznej ZSP w Okuniewie. Była to forma protestu pod hasłem „ Jak nie czytam … Jak czytam !!!”  Organizatorem akcji był miesięcznik „Biblioteka w szkole”, a w naszej placówce nauczyciel- bibliotekarz,  nauczyciele nauczania początkowego wraz z nauczycielkami języka polskiego.  Cel jaki przyświecał organizatorom to promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz inicjowanie mody na czytanie.

Wyposażenie bibliotek szkolnych w nowości wydawnicze zakupione za fundusze z rządowego programu „Książki naszych marzeń” znacznie poprawiło kondycję szkolnej biblioteki i przyczyniło się do wzrostu czytelnictwa w naszej szkole. Tak trzymać!

Autor: Aldona Gniado