„KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ”

W listopadzie i grudniu 2015 roku do szkolnej biblioteki zostały zakupione książki w ramach programu MEN „Książki naszych marzeń”.

W maju i czerwcu 2015 roku  została przeprowadzona ankieta wśród uczniów naszej szkoły oraz konsultacje z  Samorządem Uczniowskim,  nauczycielami języka polskiego, Biblioteką Publiczną w Okuniewie  przy ul. Rynek 82.  Zdecydowanie najwięcej głosów w ankietach wśród uczniów szkoły podstawowej zebrał „Dzienniczek Cwaniaczka” i „Mikołajek”. Wśród uczniów gimnazjum najwięcej głosów uzyskała książka „Trzy metry na niebem” i „Gwiazd naszych wina” – są zakupione.

Mamy 124 nowych książek, które są wypożyczane uczniom a wśród nich lubiana książka z serii „Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai” i „Dzienniczek Cwaniaczka”. Jest również w bibliotece bestseller Empiku „Dziewczyna z pociągu”. Zapraszam do pisania recenzji do przeczytanych przez Was książek tak, aby zachęcić do czytania jeszcze tych niezdecydowanych.

Autor: Aldona Gniado