Pan Leśniczy w przedszkolu

18 stycznia 2017 r. do naszego przedszkola przyjechał leśniczy pan Piotr. Na początku spotkania zaprezentował swój mundur, opowiedział kim jest leśniczy i czym się zajmuje.

W czasie spotkania opowiadał dzieciom o lesie, o szkodnikach występujących w nim, dlaczego niektóre drzewa są wycinane. Uświadomił dzieciom, w jaki sposób należy dbać o naturalne leśne środowisko. Liczne ciekawostki z lasu sprawiły, iż spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

Na zakończenie gość nauczył dzieci piosenki i zaprosił do wspólnej zabawy i pląsów.

Serdecznie dziękujemy Panu leśniczemu za poświęcony czas i mamy nadzieję, że to pierwsze spotkanie zaowocuje kolejnymi odwiedzinami i na stałe wpisze się w kalendarz naszego przedszkola.

Autor: Wychowawcy grup