Dzień dziecka w Argo City - grupa 0a

Z okazji dnia dziecka grupa 0a wybrała się na wycieczkę do agroturystyki do miejscowości Głęboczyca. Temat przewodni wycieczki to  „Być jak Indiana Jones - poszukiwacze skarbu ARGO CITY”. Indiana Jones wraz ze swoją drużyną miał za zadanie zdobyć skarb ukryty w ARGO CITY. Podczas wyprawy dzieci wcieliły się w drużynę Argonautów i miały za zadanie wykonać szereg trudnych zadań, by zdobyć informacje potrzebne do odnalezienia skarbu.

Na dzieci czekało wiele zadań do wykonania m.in.: przejście przez leśny labirynt, strzelanie z łuku do tarczy, wydobycie złota z kopalni, połów drewnianych rybek, układanie dużych puzzli, zjeżdżalnia linowa – tyrolka, rzuty podkowami do celu, wyścig warzywny, leśne zawody.

Po wykonaniu wszystkich zadań z pomocą mapy i kluczy zdobytych za każde dobrze wykonane zadanie, dzieciom odsłoniło się miejsce ukrycia skarbu.

Na zakończenie wspaniałej zabawy wszyscy zasiedliśmy do zjedzenia kiełbasek z ogniska.

Autor: E. Szczepańska