78 rocznica napaści ZSRR na Polskę

W dniu 18 września 2017r. o godz. 11.00 w Długiej Kościelnej odbyły się gminne uroczystości poświęcone 78 rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Uroczystość uświetniły oprócz władz gminy poczty sztandarowe z OSP z Długiej Kościelnej, Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Okuniewie i Szkoły Podstawowej w Halinowie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w miejscowym kościele. Po Mszy Świętej w imieniu burmistrza zabrał głos sekretarz p. Robert Grubek, a potem nastąpiła krótka część artystyczna w wykonaniu uczniów z Halinowa. Następnie wszyscy uczestnicy udali się na miejscowy cmentarz, gdzie zostały złożone wieńce, kwiaty i zapalono znicze na grobie żołnierzy walczących o wolność Polski.

Foto: Gmina Halinów

Autor: p.M.Chłopik