Urodziny marchewki - zabawa przedszkolaków

„Na marchewki urodziny wszystkie zeszły się jarzyny…” – pod tym hasłem dzieci z grup przedszkolnych świętowały dnia 20 października Urodziny Marchewki.

Uroczystość rozpoczęła się od krótkiej prezentacji oraz „warzywnego pokazu mody” jako, że każda grupa przebrana była za inne warzywo. Na sali zrobiło się pięknie i kolorowo. Wesołej zabawy nie było końca, choć wszystkie nasze działania w tym dniu były związane z marchewką i warzywami. Udało nam się stworzyć  jarzynowe kukiełki, które dzieci samodzielnie ozdabiały i wspólnie, z którymi tańczyły. Przygotowaliśmy zdrowe smakołyki warzywne – soki, surówki, sałatki, mizerię, szaszłyki, ciasto marchewkowe – wszystkich tych  pyszności przedszkolaki mogły oczywiście spróbować. Na koniec wszystkie dzieciaki otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Był to dzień pełen atrakcji, promujący spożywanie warzyw, który z pewnością powtórzymy za rok!

Autor: D. Szulim