Szach mat - z wiedzą za pan brat!

W dniach 14 -15 listopada 2017r. w naszej szkole realizowany był projekt zatytułowany „Szach mat a z wiedzą za pan brat” dla uczniów kl. IV – VII.

Była to zabawa połączona z edukacją kulturalną, a prowadziły ją edukatorki z Zamku Królewskiego w Warszawie. Uczniowie poprzez gry i zadania mieli możliwość bliższego poznania okresu średniowiecza, czasów potopu szwedzkiego oraz Warszawy epoki oświecenia. Niezbędna okazała się wiedza zdobyta na lekcjach historii, która pozwoliła wyłonić zwycięskie drużyny. Oprócz edukacji i zabawy uczniowie doskonalili umiejętność pracy w zespole i podejmowanie wspólnych decyzji.

Prowadzące w ciekawy sposób przedstawiały minione czasy, wykorzystywały plansze historyczne oraz opowiadały o ciekawostkach.

Zajęcia przyniosły uczniom wiele korzyści, gdyż utrwalały i poszerzały zdobytą już wiedzę z zakresu historii.

Autor: p. M. Biernacka