Spotkanie uczniów klasy 5a z policjantem

1 grudnia gościliśmy panów policjantów z posterunku policji w Halinowie - Piotra Siatkowskiego i Łukasza Muchę. Dzieci miały okazję porozmawiać z panami  dzielnicowymi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, w szkole i w domu. Policjanci omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem oraz przypomnieli, że każdy pieszy i rowerzysta powinien posiadać elementy odblaskowe.

Goście zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w sieci, na portalach internetowych oraz w kontaktach z obcymi. Omówili zasady udzielenia pierwszej pomocy oraz przypomnieli numery telefonów alarmowych.

Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Dziękujemy naszym gościom za poświęcony czas i prezent w postaci opasek odblaskowych.

Autor: p.Z.Kruszewska - wychowawca kl.5a