Spotkanie z Panią Pielęgniarką

Podsumowaniem tygodnia czystości w przedszkolu było spotkanie z Panią Pielęgniarką, podczas którego dzieci miały okazję obejrzeć prezentację  i posłuchać  rad dotyczących zdrowego stylu życia. To, czego dowiadywały się na zajęciach zostało uwypuklone w wystąpieniu Pani Pielęgniarki, która opowiadała dzieciom, jak należy spędzać czas, jak odżywiać się oraz jak dbać o higienę, żeby cieszyć się zdrowiem. Szczególną uwagę zwrócono na dbanie o czystość, co jest podstawowym wymogiem zdrowego stylu życia. Na zakończenie każde dziecko otrzymało „Kalendarz mycia rąk”, w którym zaznaczać będzie, jak często i w jakich okolicznościach myje ręce. Po wypełnieniu go każdy przedszkolak, który pokaże kalendarz wychowawczyni dostanie „czystościową kolorowankę”.

Autor: p. A. Stankowska - Cieśluk