Dzień Kobiet w fundacji „Leko”

Święto Kobiet stało się przyczynkiem do zorganizowania spotkania, w którym brali udział wolontariusze Klubu 8 „Zielone Światełko” i podopieczni fundacji „LEKO”. W żartobliwym tonie została przedstawiona definicja KOBIETY, jej typy i rodzaje. Za sportsmenkę, kokietkę, kumpelę, zdolną dziewuszkę i feministkę przebrane były kobiety z WTZ. Następnie para rodem z raju uświadomiła nam różnice w odbiorze rzeczywistości. Później przenieśliśmy się do XVIII wiecznej Polski, aby poznać kobietę, która zniszczyła majątek i życie męża (fragment utworu „Żona modna”). Wiersze dla i o kobietach prezentowali uczniowie gimnazjum. Natomiast pani Agata ze swoją drużyną zadbała o oprawę muzyczną. Na koniec przedstawienia uczniowie wręczyli każdej kobiecie w sali kwiaty przygotowane przez uczniów ZSP pod kierunkiem Pani Wioletty Ceglińskiej.

Autor: Aldona Gniado