Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2020/2021

REKRUTACJA 2020/2021

1. Logowanie:

Jeżeli wybierasz szkołę prowadzoną przez miasto st. Warszawę logujesz się do systemu szkół warszawskich. www.warszawa.edu.com.pl

Jeżeli wybierasz szkołę z terenu powiatu mińskiego logujesz się do systemu szkół mińskich. www.minskmazowiecki.edu.com.pl

W każdym systemie wybierasz opcję Jestem uczniem 8 klasy, a następnie zakładkę Zgłoś kandydaturę.Po podaniu swojego numeru PESEL możesz wypełniać dane. .

Po wypełnieniu danych system wygeneruje Twój login i hasło. Zapamiętaj je bo do systemu będziesz wielokrotnie logował się używając wygenerowanych danych.

Wszyscy kandydaci wypełniają wniosek w systemie. Wydrukowany i podpisany wniosek należy złożyć w szkole pierwszego wyboru.

2. Terminarz

Terminy postępowania rekrutacyjnego 2020/2021

3. Rozporządzenie MEN z dnia 21 sierpnia 2019 r. w sprawie rekrutacji.

Tutaj możesz sprawdzić jak przelliczyć punkty za świadectwo i egzamin ósmoklasisty.

Rozorządzenie - pobierz

4. Plan naboru w szkołach

Warszawa - plan naboru

5. Dni otwarte w szkołach

Warszawa - pobierz

Informacja w związku z epidemią:

Szanowni Państwo,

zgodnie z §1 pkt 2 Rozporządzenia MEN z dnia 10 kwietnia 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r., poz. 657), postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2020/2021 do klas I publicznych szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych będzie przeprowadzane w terminach określonych przez ministra do spraw oświaty i wychowania.

Terminy postępowania rekrutacyjnego, w tym terminy składania dokumentów do wybranych szkół zostaną podane do publicznej wiadomości na stronie: men.gov.pl i edukacja.warszawa.pl

Na stronie internetowej https://wyszukiwarka.spw.edu.pl została udostępniona  wyszukiwarka  szkół ponadpodstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę - rok szkolny 2020/2021.

Wyszukiwarka umożliwia znalezienie szkół zgodnie z preferencjami uczniów. Kandydat może wybrać:

• typ szkoły,
  • dzielnicę,
  • typ oddziałów,
  • preferowane języki,
  • przedmioty rozszerzone,
  • przedmioty punktowane.

Dodatkowo ma możliwość wyboru oddziałów:

• integracyjnych,
  • dwujęzycznych, międzynarodowych,
  • sportowych i mistrzostwa sportowego.