Laboratorium Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.

Nasza szkoła w ramach programu otrzymała 85 000 zł. Dzięki tym pieniądzom udało się znacząco wzbogacić wyposażenie naszych sal lekcyjnych.

Za otrzymane środki nasza szkoła zakupiła m.in.: stoliki i krzesełka do sal lekcyjnych, szafy, drukarkę 3D wraz z akcesoriami i dedykowanym oprogramowaniem,  mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami,  zestaw edukacyjny z mikrokontrolerami,  lutownicę/stację lutowniczą z gorącym powietrze,  oświetlenie do realizacji nagrań, gimbal, statyw do aparatu fotograficznego, mikrofon krawatowy, oprogramowanie do edycji, montażu i tworzenia materiałów zdjęciowych, żelazko, miksery, blendery, mikroskopy, stacje pogodowe. O wiele pomocy została wzbogacona pracownia techniczna m.in.: maszyny do szycia, włóczki, filce dekoracyjne, sztućce, trzepaczki, deski do krojenia oraz wiele innych akcesoriów, które będą służyć naszym uczniom.

Na stronie naszej szkoły będziemy na bieżąco pokazywać, jak wykorzystujemy w czasie zajęć pozyskane wyposażenie.