Słoniki, to dzieci 4- letnie. Grupa liczy 22 osoby, wśród których jest 15 dziewczynek i 7 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte, ciekawe i aktywne zarówno  podczas zabaw jak i zajęć. Przedszkolaki bardzo lubią różnego rodzaju gry i zabawy, organizowane w sali jak i na placu zabaw. Wspólnie uczą się zasad zgodnego współżycia w grupie. Starają się być samodzielne i koleżeńskie. Z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Bardzo też lubią zabawy ruchowe, dydaktyczne i tematyczne w kącikach zainteresowań. Każdego dnia przedszkolaki w ciekawy sposób odkrywają otaczający ich świat, dzięki czemu uśmiech nie znika z ich twarzy.
      Wychowawcami grupy są Małgorzata Proch i Magdalena Bala, a pomocą Iwona Rak.