Jesteś tutaj:
  2. mLegitymacja

mLegitymacja

mLegitymacja w naszej szkole

mLegitymacja, czyli mobilna wersja tradycyjnego dokumentu, może być wykorzystywana w tych samych sytuacjach co jej papierowy pierwowzór. Można ją pokazać na smartfonie przy okazji kontroli biletów, czy zakładania konta w bibliotece.

Za jej pomocą będzie można mieć dostęp do takich danych ucznia:

• imię i nazwisko ucznia;
  • numer legitymacji;
  • datę wydania;
  • termin ważności;
  • status użytkownika (uczeń);
  • datę urodzenia;
  • PESEL;
  • adres zamieszkania;
  • nazwę i adres szkoły.

mLegitymacja to narzędzie bezpieczne, trudne do podrobienia, umożliwiające w sposób pewny weryfikację informacji, jakie obecnie znajdują się w legitymacji szkolnej.

Z dokumentu w smartfonie mogą korzystać uczniowie szkół podstawowych posiadający tradycyjną legitymację. Okres ważności mLegitymacji będzie tożsamy z tym dotyczącym właśnie tych dokumentów – stanowiących jakby źródło dla legitymacji w smartfonie. Tym samym przedłużenie ważności tych legitymacji będzie wymagało ponownego wydania mLegitymacji.

Podobnie w drugą stronę. Jeżeli unieważnieniu ulegnie zwykła legitymacja, taki sam los spotka mLegitymację. Szkoła będzie mogła zdecydować się na unieważnienie tego mDokumentu, jeżeli mobilne urządzenie będzie uszkodzone, uczeń je utraci lub będzie po prostu niepoprawnie działać.

Pracownik szkoły za pomocą Profilu Zaufanego wypisuje zlecenie. Jego realizacją jest specjalny kod. Ten przekazany uczniowi staje się na smartfonie mLegitymacją.

Aby uruchomić mLegitymację należy:
1. Posiadać telefon z systemem operacyjnym Android w wersji co najmniej 6.0.
2. Złożyć wniosek do dyrektora szkoły o wydanie mLegitymacji ( do pobrania poniżej lub w sekretariacie)

3. W aplikacji uonet+ (dzienniczek ucznia vulcan) należy wejść na: uczeń nowość – dane ucznia – aktualizuj zdjęcie (zdjęcie legitymacyjne format  496 px wysokość, 354 px szerokość) i wysłać do zatwierdzenia. Pracownik szkoły po otrzymaniu prawidłowego zdjęcia, zatwierdza je i przekazuje do portalu mLegitymacje.

4. Odebrać ze szkoły kod aktywacyjny, następnie pobrać Aplikację mObywatel (mLegitymacja, to część aplikacji mObywatel.), potwierdzić zapoznanie się z regulaminem i uruchomić System na urządzeniu.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Wniosek o wydanie mLegitymacji - pobierz tutaj

-----------------------------------------------------------------------------