Starszaki z wizytą w bibliotece

W kwietniu Papużki wybrały się do biblioteki szkolnej. Pani Aldona pokazała dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Starszakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Jednak jeszcze większą radość sprawiło im oglądanie różnego rodzaju atlasów, encyklopedii o: motocyklach, samochodach, zwierzętach, bajkach oraz komiksach. Pani bibliotekarka wyjaśniła dzieciom w jaki sposób mogą wypożyczyć książki, aby już w przyszłym roku szkolnym jako pierwszoklasiści mogli bez problemu sami udać się do biblioteki i wybrać dla siebie książkę.

Autor: K. Krupa