Mitologiczny kod Wilanowa

We wtorek 30 października uczniowie klasy 6a i 6b zwiedzili  pałac w Wilanowie i otaczające go ogrody. Wnętrza pałacu obfitują w dzieła o tematyce mitologicznej i dają możliwość zastosowania mitologii w praktyce. Atrybuty mitycznych bóstw i bogów pozwolą uczniom właściwie zidentyfikować postaci przedstawione na wilanowskich obrazach. Uczniowie dowiedzieli się dlaczego Jan III na wielu portretach jest przedstawiony w antycznej zbroi oraz jakie starożytne dzieła można było znaleźć w bibliotece królewskiej. Wypełniając kolejne zadania podczas zajęć edukacyjnych  dzieci mogły samodzielnie  znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Podczas wycieczki towarzyszyła  nam piękna pogoda, a spacer w ogrodzie otaczającym pałac był dla wszystkich  dodatkową atrakcją.

Autor: p. Zpfia Kruszewska