Wielkanoc w Motylkach

Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijańskie w naszym kraju, z którym wiąże się wiele zwyczajów kultywowanych do dnia dzisiejszego. Dzieci z grupy przedszkolnej MOTYLKI dobrze przygotowały się do tego święta. Na zajęciach z uwagą słuchały o tradycjach wielkanocnych, dzieliły się doświadczeniami z własnych domów, wykonały palemki i malowały pisanki. Przygotowały także poczęstunek podczas, którego złożyły sobie i wszystkim pracownikom przedszkola świąteczne życzenia. Na pięknie udekorowanym stole znalazły się jajka, kiełbaska i chleb, ale nie zabrakło także świątecznej babki i słodkich, czekoladowych jajeczek. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze wprowadzając wszystkich w świąteczny nastrój.

Autor: M. Orzechowska