Klasy 6 i 7 w Kotlinie Kłodzkiej i Czechach.

Klasy szóste i siódme w tym roku wybrały się na daleki wypad do Kotliny Kłodzkiej i Pragi Czeskiej. Po długiej podróży zwiedzaliśmy Kłodzko i Twierdzę, po czym zmęczeni udaliśmy się do naszego pensjonatu Marysieńka w Lewinie Kłodzkim. Kolejny dzień znów był intensywny. Ruszyliśmy do Czech, aby tam podziwiać Skalne Miasto w Adrspach, przepłynąć na tratwie nieduże jeziorko i pełni wrażeń powrócić na stronę polską, aby już u nas kontynuować zwiedzanie skalnych wytworów, tym razem na Szczelińcu. Przyroda zrobiła na nas duże wrażenie, a ulewa na koniec spaceru wcale nam nie przeszkadzała. Dzieci oczywiście szybko się zregenerowały i gotowe były na wieczorne "balety"... Kolejny dzień mieliśmy spędzić w Pradze. Deszcz nam nie przeszkodził, ale szkoda, że Praga schowała przed nami swoje słoneczne oblicze. Długi spacer po Starówce, zmiana warty na Zamku Praskim na Hradczanach, Katedra św Wita, most Karola, to główne atrakcje tego dnia. Przed nami została już tylko "zielona noc" i zwiedzanie kopalni złota w Złotym Stoku w drodze powrotnej. Program zrealizowaliśmy, mało spaliśmy ale dobrze się bawiliśmy!

Autor: p. D.Borowik