„GRZECZNE DZIECI Z ENFOSIEM SEGREGUJĄ ŚMIECI”

29.10.2019r. przedszkolaki, 5-latki z gr. ”RYBKI” wzięły udział w konkursie organizowanym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Eko- zajęcia z Enfosiem”.

Enfoś-przyjaciel dzieci i środowiska przeczytał wiersz pt. „Chora Planetka” M. Tokarczyk i opowiedział dzieciom o selektywnej zbiórce odpadów. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo „recykling”. Następnie przyszedł czas na działania praktyczne. Przedszkolaki poradziły sobie z segregowaniem odpadów do worków w odpowiednim kolorze: szkoło- worek zielony, metale i tworzywa sztuczne (plastik)- worek żółty, papiery- niebieski, worek czarny- odpady zmieszane. Był też jeszcze jeden worek- brązowy do którego wrzucamy odpady biodegradowalne, czyli: liście, skoszoną trawę, kwiaty ogrodowe. Na koniec zajęć dzieci wysłuchały opowiadania D. Bieniecka- Popardowska „Brygada Enfosia kontra plastikowa Zgryzolda”.

Zajęcia z Enfosiem pozwoliły dzieciom wzbogacić swoje wiadomości i słownictwo. Słowo „recykling” jest znane każdemu przedszkolakowi.

„DZIĘKI ENFOSIOWI, KAŻDY PRZEDSZKOLAK WIE,

JAK ODPADY SEGREGUJE SIĘ !!!”

Autor: p. M. Roguska