Mama Helenki opowiada o swoim zawodzie

Dnia 12.11 grupy Żyrafki i Tygryski odwiedziła p. Aleksandra, mama Helenki, która na co dzień pracuje na lotnisku Chopina w Warszawie.

Ma bardzo odpowiedzialną pracę, gdyż jest mechanikiem lotniczym, który odpowiada za bezpieczeństwo załogi i pasażerów. Pani Ola opowiedziała dzieciom jak zbudowany jest samolot, gdzie znajduje się paliwo, w jakiej części samolotu są pasażerowie i bagaże.

Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały jakie czynności pani Ola wykonuje w swojej pracy: rozdaje dokumentację techniczną, dokonuje przeglądów okresowych samolotów, współpracuje z warsztatem sprzętu ratunkowego, sprawuje nadzór nad sprawnością sprzętu ewakuacyjnego, tworzy instrukcję techniczną dla mechaników lotniczych.

Mamie Helenki bardzo dziękujemy za spotkanie i miło spędzony czas w naszym przedszkolu. Serdecznie zapraszamy kolejnych rodziców chętnych do opowiedzenia o swoim ciekawym zawodzie.

Autor: p. M. Wyganowska