Wycieczkado Bombkolandii

12 grudnia przedszkolaki z Okuniewa udały się na wycieczkę autokarową do Głęboczycy gmina Dobre. Przedszkolaki przeniosły się w świat bombek. Bombkolandia jest to magiczne miejsce, które łączy dwie wycieczki o tematyce świąt Bożego Narodzenia: Krainę Świętego Mikołaja oraz wizytę w fabryce ozdób choinkowych. W czasie pobytu w Bombkolandii na dzieci czekały różne atrakcje:

-Pokaz jak powstają szklane ozdoby choinkowe, dzieci dowiedziały się jaką prace trzeba wykonać aby powstała bombka. Dzieci dostały jedną szklaną bombkę, którą samodzielnie zdobiły za pomocą kleju, pędzelków, brokatu oraz tajemniczego urządzenia o nazwie flokarka. Udekorowane bombki zapakowane w pudełeczko dzieci dostały w prezencie.

- Poczta Świętego Mikołaja – dzieci rysowały list do Świętego Mikołaja, następnie wrzucały go do skrzynki pocztowej Świętego Mikołaja.

- Wizyta w Gabinecie Świętego Mikołaja – Dzieci oglądały Świętego Mikołaja przy jego codziennej pracy, czyli czytaniu listów od dzieci.

Pobyt w Bombkolandii okazał się niezwykłą przygodą, interesującą lekcją oraz świetną zabawą. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wsiedliśmy do autobusu. Podczas drogi powrotnej na każdej twarzy nie było widać zmęczenia a uśmiechy i przeżycia będą towarzyszyły dzieciom przez długi czas. Wycieczkę należy zdecydowanie zliczyć od udanych.

Autor: p. H. Grądzka