Niepodległościowy Okuniew

27.11.2015r. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Okuniewie uczcił 97 ROCZNICĘ odzyskania niepodległości przez Polskę, na sportowo. Do I TURNIEJU NIEPODLEGLOSCIOWEGO W SIATKÓWCE DZIEWCZĄT O PUCHAR DYREKTORA ZESPOŁU SZKOLNO PRZEDSZKOLNEGO w Okuniewie zgłosiły się 4 drużyny. Reprezentacje z Sulejówka: gimnazjum nr 1 , gimnazjum nr 2, gimnazjum z Halinowa oraz gospodarzy dzielnie walczyły o miejsca na podium. Bezkonkurencyjne okazało się gimnazjum z Halinowa, które wygrało wszystkie 3 rozgrywane mecze. Na drugim miejscu po zaciętym boju z reprezentacją gospodarzy wywalczyły dziewczęta z gimnazjum nr 2 z Sulejówku. 3miejsce zajęły reprezentantki gimnazjum w Okuniewie a 4 przypadło gimnazjalistom z ZS nr 1 z Sulejówka. Największym zaskoczeniem turnieju był wynik reprezentacji gospodarzy. Dziewczęta z Okuniewa mimo tego, że trenują od niedawna pokazały sportowy charakter i wolę walki co uwieńczyły 3 miejscem. Bartłomiej Turczyński trener dziewcząt i współorganizator Turnieju był pod wrażeniem waleczności swojej drużyny. Klimat jaki gościł na sali rozgrywek był nie do opisania. Uczniowie i nauczyciele mocno dopingowali podopiecznych, były śpiewy, oklaski a ducha sportowej rywalizacji dało się odczuć w każdym meczu. Pani dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Okuniewie Wioletta Ceglińska również nie ukrywała emocji i razem z uczniami dopingowała gorąco swoim faworytom. Zapowiedziała też, że Turniej Niepodległościowy w Okuniewie stanie się coroczną tradycją.

Autor: Bartłomiej Turczyński