Żyrafki dekorują pierniczki

Dnia 18 grudnia w naszej grupie Żyrafki odbyły się warsztaty zdobienia pierniczków na wspólną wigilię. Zostały upieczone przez wychowawczynię Hannę Grądzką. Dzieci najpierw dowiedziały się jakich składników i przypraw używa się do produkcji cista.Dotykały, rozpoznawały po zapachu poszczególne przyprawy i gotowe pierniczki, po czym przyszła pora na dekorowanie. Z wielkim zapałem dzieci ozdabiały swoje ciasteczka kolorowym lukrem i czekoladową polewą. Następnie każde dziecko posypywało swoje ciasteczko białymi perełkami, różowymi i fioletowymi serduszkami. Pierniczki miały różne kształty: reniferki, gwiazdeczki, śnieżynki, choinki, dzwoneczki, pajacyki, księżyce. Każdy pierniczek był wyjątkowy i orginalny.Wszystkie pierniczki zostały umieszczone pod choinką żeby wyschły i były gotowe na wigilię.

Autor: p. H. Grądzka