Warsztaty w Wilanowie klasy 5a

10 marca klasa 5a pod opieką p.B.Magdziarz i p.U.Woźnicy wybrała się do Pałacu w Wilanowie na warsztaty kulinarne „Przy królewskim stole” i warsztaty edukacyjne „Klucz do fasad pałacu w Wilanowie”.
W pierwszej części uczniowie wspólnym wysiłkiem przygotowali wykwintny obiad, w skład którego weszły: potrawa tretowana z cielęciny z sosem Robertowym, kasza, przystawka z pieczonych buraków z sałatką z brukselki i pomarańczy oraz deser Arkas z potażem śliwkowym. Obiad był pyszny!

W drugiej części uczniowie oglądając fasady Pałacu w Wilanowie rozwiązywali zadania, których celem było odszyfrowanie łacińskiego napisu umieszczonego na centralnej ścianie Pałacu. Zadanie zostało wykonane w 100%, a dzieci wykazały się dużą znajomością mitów.