UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

25 czerwca o godzinie 17:00, uczniowie 8 klasy zakończyli rok szkolny 2019/2020 a tym samym zakończyli swoją przygodę w Szkole Podstawowej. Ten rok szkolny zakończył się nietypowo, na placu szkoły, w maseczkach ochronnych z zachowaniem odpowiednich odległości między uczniami. Uroczystość rozpoczął pan Michał Parszewski, został odśpiewany Hymn Narodowy. Następnie głos zabrała pani Dyrektor, dziękując uczniom za realizowanie nauczania zdalnego i życząc sukcesów w dalszej edukacji. Na uroczystość przybyli również goście z Urzędu Gminy, pan Burmistrz Adam Ciszkowski i sekretarz pan Robert Grubek. Dwoje uczniów z 8 klasy otrzymało stypendium za osiągnięcia w nauce i działalność społeczną, byli to Karolina Orlińska i Mateusz Stefaniuk. Świeżo upieczona absolwentka Szkoły Podstawowej, Aleksandra Słupianek, podziękowała nauczycielom za wieloletnią współpracę, wręczone zostały kwiaty, byłej wychowawczyni w klasach 1-3, pani Ewie Niedziałek, nauczycielom przygotowującym do egzaminu ósmoklasisty, paniom Beacie Magdziarz, Zofii Kruszewskiej i Małgorzacie Biernackiej. Bukietami kwiatów uczniowie i rodzice podziękowali również pani Dyrektor Wiolettcie Ceglińskiej i pani Małgorzacie Dubińskiej oraz, już byłej wychowawczyni,  pani Barbarze Podgórskiej. Wychowawczyni również pożegnała się ze swoimi wychowankami słowami wspomnień, podziękowań i życzeń w dalszej edukacji, w myśl słów, że „każdy koniec to nowy początek”.

Kolejny punkt uroczystości to wręczenie świadectw, tych z wyróżnieniem i tych zwykłych oraz nagród książkowych od Rady Rodziców. Każdy absolwent złożył podpis w Księdze Absolwenta.  Rodzice absolwentów przygotowali dla nich fotoksiążki  ze wspomnieniami  z dzieciństwa i balu ósmoklasisty. Pani Dyrektor i Rada Rodziców ufundowała tablo  dla każdego absolwenta  z pamiątkowymi zdjęciami nauczycieli ze szkoły. Zakończenie uroczystości uświetniły dwie piosenki z balu ósmoklasisty – „Tequila” z solówką Kacpra Glegory i z podziękowaniem dla rodziców „Cudownych rodziców mam”. Łezka niejednej osobie w oku się zakręciła.

Spotkanie na placu szkolnym dobiegło końca, klasa była naprawdę klasą niezwykłą – liczną, zróżnicowaną ale z charakterem. W dniu uroczystości zaświeciło słońce po długotrwałych opadach. Niech to słońce, uśmiech i wytrwałość zawsze towarzyszy nowym absolwentom Szkoły Podstawowej w Okuniewie.

Autor: p. Barbara Podgórska