Narodowe czytanie w Przedszkolu

W poniedziałek 6.09  nasze Przedszkolaki włączyły się w akcję: "Narodowe czytanie". Jest to polska akcja społeczna pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej, propagująca znajomość literatury narodowej. Fragmenty polskich książek są odczytywane publicznie, również w środkach masowego przekazu. Akcje zapoczątkowana została w 2012 i co roku gromadzi tysiące Polaków.

Dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem  wysłuchały fragmentu dzieła "Moralności Pani Dulskiej" - w troszeczkę zmienionej wersji dostosowanej do ich wieku. Choć tekst nie był łatwy, to dzielnie próbowały odpowiadać na zadawane pytania odnośnie jego treści. Dzięki takim akcjom możemy zwrócić uwagę na potrzebę dbałości o język ojczysty  i wzmacnianie narodowej tożsamości.

Autor: Wychowawcy grup