Finał XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

7 października 2022 r. zorganizowaliśmy finał XII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W myśl hasła:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Uczniowie z klas 6-ych egzaminowali chętnych ze znajomości tabliczki mnożenia.

Uczeń wybierał los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia i gdy podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).  W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin był niezdany i można go było powtórzyć po 1 godzinie.

W zabawie wzięło udział ponad 70 dzieci i osób dorosłych i prawie wszyscy zdobyli odznakę Experta Tabliczki Mnożenia. Nauczyciele matematyki łatwo nie mieli. Egzaminatorzy dali im czas tylko 10 sekund i dali radę.laughing

Również podczas lekcji matematyki bawiliśmy się zadaniami z tabliczką mnożenia i wyłanialiśmy Klasowego Bystrzaka Tabliczki Mnożenia. W kl. 6b Bystrzakiem została Zuzia Majchrzyk, w 6a - Filip Guzek, w kl.7 Eryk Maziewski, w kl.8a - Paulina Nagraba.

Autor: p.B.Magdziarz