Egzamin ósmoklasisty - wyniki i informacje.

Serdecznie gratulujemy naszym absolwentom uzyskania fantastycznych wyników. Wasza ciężka praca, przy współpracy wspaniałych nauczycieli, pokazała, że możemy być z Was bardzo dumni.

Zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu będą do odbioru w sekretariacie szkoły w dniu 6 lipca 2023 r. w godzinach 8:00 – 15:00

Wglądy do prac egzaminacyjnych

Uczeń lub jego rodzice mają prawo wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej w miejscu i czasie wyznaczonym przez dyrektora OKE, w terminie 6 miesięcy od dnia ogłoszenia wyników egzaminów ósmoklasisty.

Wniosek o wgląd (załącznik 16a) składa się do dyrektora OKE, osobiście lub przez upoważnioną osobę albo drogą elektroniczną, faksem lub pocztą tradycyjną.

Wniosek o wgląd musi zawierać:

• imię i nazwisko zdającego,
  • PESEL zdającego,
  • dane teleadresowe osoby dokonującej wglądu (sposób, który umożliwi najszybszy kontakt),
  • przedmiot egzaminacyjny.

Wnioski o wgląd przyjmowane są od dnia udostępnienia wyników w ZIU tj. tj. od 3 lipca 2023 r., zgodnie z kolejnością wpływu.

Dyrektor OKE wyznacza, w ciągu nie więcej niż 5 dni roboczych od dnia otrzymania wniosku:

• termin wglądu – dzień,
  • godzinę,
  • miejsce.

W przypadku spóźnienia na wgląd termin przesuwany jest na późniejszą godzinę tego samego dnia lub na inny dzień. Określone są zasady wglądu, których zdający musi bezwzględnie przestrzegać.

Wniosek o weryfikację sumy punktów

Uczeń lub jego rodzice mogą zwrócić się z wnioskiem o weryfikację sumy punktów (załącznik 16b).

Wniosek wraz z uzasadnieniem składają do dyrektora OKE w terminie 2 dni roboczych od dnia dokonania wglądu. Wniosek może być złożony osobiście lub przez upoważnioną osobę albo przesłany do OKE drogą elektroniczną, faksem lub pocztą tradycyjną.

Weryfikacji sumy punktów dokonuje się w terminie 7 dni od otrzymania wniosku.

W przypadku zastrzeżeń natury technicznej, weryfikacji dokonuje pracownik wskazany przez dyrektora OKE.W przypadku zastrzeżeń merytorycznychdyrektor OKE wskazuje osobę, która dokonuje ponownej oceny rozwiązań wskazanych zadań.

Dyrektor OKE w terminie 14 dni od dnia otrzymania wniosku, pisemnie informuje ucznia lub jego rodziców o wyniku weryfikacji punktów. Jeśli w wyniku weryfikacji suma punktów została podwyższona, dyrektor OKE ustala nowe wyniki egzaminu oraz anuluje dotychczasowe zaświadczenie i wydaje nowe. Rozstrzygnięcie dyrektora OKE jest ostateczne.