Konkurs pięknego czytania po angielsku

7 marca 2016 roku odbył sie szkolny Konkurs Pięknego Czytania w języku angielskim, w którym wzięli udział uczniowie klas 4-6 SP.  Uczniowie zaprezentowali wybrane przez siebie fragmenty opowiadań, baśni lub bajek w języku angielskim.

Wysłuchaliśmy  fragmenty "Śpiącej królewny" - " Sleeping beauty",  " The shepherd and the wolf", " Jungle book", " The little gingerbread man", " Robinson Crusoe" oraz " The magic finger" , " The farm animals" i " Halloween house".

Celem konkursu było rozwijanie umiejętności płynnego czytania, popularyzacja literatury angielskiej oraz wzbogacanie i utrwalanie słownictwa w języku angielskim.

Laureatami konkursu zostali:

• Liliana Maziewska, klasa 4
  • Igor Brudziński, klasa 5
  • Emilia Pieprzycka, klasa 6

Zwycięzcy będą reprezentować naszą szkołę na etapie międzyszkolnym 28 kwietnia 2016r.

w Zespole Szkół nr 1 w Sulejówku.

Z. Kruszewska