Pomagamy dzieciom z Madagaskaru

W październiku 2008 r. naszą szkołę odwiedziła siostra Władysława Piróg FMM, która na co dzień pracuje na Madagaskarze. Obecnie siostra przebywa na urlopie i dlatego też mogła przyjąć nasze zaproszenie. We wtorek 20.10 dzieci z grup przedszkolnych oraz kl. 0-3 poznawały jak wygląda codzienne życie ich kolegów Malgaszy na podstawie prezentowanych zdjęć oraz opowieści. Siostra prezentowała tamtejsze stroje, uczyła dzieci śpiewać i tańczyć po malgasku. Dn. 21.10 uczniowie z klas 4-6 szkoły podstawowej oraz kl. I-III gimnazjum mieli przyjemność gościć siostrę na lekcjach religii. Siostra wyrażała swą wdzięczność dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom za okazywaną pomoc przekazując na ręce p. dyrektor Małgorzaty Biernackiej podziękowania oraz obraz namalowany przez malgaskiego chłopca.

Nasz szkoła od listopada 2006 r. pomaga dzieciom z Madagaskaru. Co miesiąc każda klasa zbiera dobrowolne sumy pieniężne. Wychowawca przekazuje je do koordynatora szkolnej akcji Małgorzaty Dubińskiej. Pieniądze są przekazywane do Sióstr Franciszkanek Misjonarek Maryi na ul. Racławicką do Warszawy, a stamtąd trafiają na Madagaskar. Oprócz tego organizowane są koncerty charytatywne przy udziale Chóru Kościelnego działającego przy Parafii św. Stanisława Kostki w Okuniewie. Podczas ostatniego pobytu s. Władysławy w naszej miejscowości dzięki koncertowi, który odbył się 26 października w kościele oraz sprzedaży rzeczy wykonanych przez Malgaszy udało nam się zebrać dla podopiecznych Siostry 4432 zł 4 gr.  Od listopada 2006 r. udało nam się zebrać 10282 zł 14 gr, za co w imieniu s. Władysławy serdecznie dziękujemy!

Autor: Małgorzata Dubińska