Dzień kropki w klasach 1-3

Kolejny raz 15 września w klasach 1-3 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Święto, obecnie jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Tego dnia wkładamy ubrania w kropki a obchody zaczynamy od przeczytania lub obejrzenia historii małej Vashti. Następnie tworzymy różne dzieła, których motywem przewodnim jest kropka. Nauczyciele organizują zajęcia, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty i odważyć się je zaprezentować. Pomysłowość dzieciaków nie ma granic. I w tym roku powstały niesamowite "kropkowe" dzieła sztuki.

Bawiliśmy się wspaniale. Wszystko było w kropki i w kółko, na wesoło, nawet na ćwiczeniach bawiliśmy się tym, co okragłe. RGalińska

Autor: p.K.Rudowska