Święto Niepodległości w Okuniewie

Święto Niepodległości to to jedno z najważniejszych świąt, obchodzone co roku 11 listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Pracownicy oraz uczniowie naszej Szkoły niosąc sztandar, obecni byli na gminnej uroczystości związanej z 99 rocznicą tego pamiętnego wydarzenia. Uczestniczyliśmy we  Mszy świętej w intencji Ojczyzny, następnie udaliśmy się na cmentarz gdzie przy pomniku poległych żołnierzy w 1920 roku złożyliśmy wieniec. Nasze uczennice: Magdalena Moczulska i Joanna Moczulska wyrecytowały wiersze o tematyce patriotycznej, a na zakończenie Aleksandra Wyganowska  zaśpiewała „Wojenkę”. Również w obchody tego święta włączyła się nasza Rada Rodziców, która przygotowała babeczki z patriotyczną niespodzianką oraz ciepłą herbatę. Uczniowie naszej szkoły przygotowując się do tego wydarzenia wykonywali na lekcjach techniki i plastyki kotyliony oraz biało – czerwone flagi, które w dniu święta wręczane były wszystkim uczestnikom.

Foto: Gmina Halinów, Rada Rodziców ZSP Okuniew

Autor: Wioletta Ceglińska