Tłusty czwartek w grupie Pingwinków

„Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”…

Tłusty czwartek to ulubiony dzień w roku każdego łasucha, który zawsze przypada w ostatni czwartek karnawału. Już najstarsze polskie przysłowia wspominają o tradycji spożywania pączków. Ten dzień w grupie Pingwinków był wyjątkowo słodki….

Dzieci na początku dowiedziały się co oznacza tłusty czwartek i jakie są tradycyjne potrawy z nim związane. Przedszkolaki przeliczały pączki, układały je od najmniejszego do największego i na odwrót, opowiadały o kolorach lukrowej polewy itp., by w końcu rozpocząć wielką ucztę! Według jednego z przesądów, jeśli ktoś w tłusty czwartek nie zje ani jednego pączka – w dalszym życiu nie będzie mu się wiodło. Z tego powodu nie zabrakło na naszym stole faworków, malutkich pączusiów a także dużych lukrowanych pączków, które sponsorowała Rada Rodziców. Możemy być pewni, że po takiej ilości pączków każdy przedszkolak będzie szczęśliwy!!!

Autor: M. Orzechowska